تعمیر اتوبخار تهران

Logo

دفتر مرکزی: ۸۸۴۶۲۶۰۶-۰۲۱
شمیرانات : ۲۲۱۳۱۹۹۸-۰۲۱
شمال تهران: ۲۲۱۳۴۰۴۸-۰۲۱
غرب تهران: ۴۴۶۴۰۰۱۶-۰۲۱
شرق تهران: ۷۷۱۸۱۹۲۳-۰۲۱
جنوب تهران: ۶۶۸۶۳۰۲۵-۰۲۱

تعمیر اتوبخار تهران

یکی از کاربردی ترین وسایل و لوازم خانگی، اتوهای بخار هستند. این محصولات برای داشتن استایل مرتب و منظم، کاربرد داشته و باعث می شوند تا در مدت زمان کمی، لباس های پر از چروک خود را به بهترین شکل ممکن اتو کنید. این محصولات امروزه بر اساس آخرین فناوری های روز ساخته می شوند و کارایی بالایی در مقایسه با انواع قدیمی تر دارند. کاربران این محصول از کیفیت و کارایی آنها به خوبی آگاه هستند. تنها دغدغه ای که این افراد دارند، تعمير اتو بخار در تهران به هنگام خرابی است. به دلیل ساختمان نسبتاً پیچیده ای که این دستگاه ها دارند، تعمیر آنها به تخصص و تبحر نیاز خواهد داشت؛ اما با وجود نمایندگی تعمیرات اتو بخار، جایی برای این نگرانی وجود ندارد.

در این مقاله از سری مقاله های آموزشی، به منظور راهنمایی مصرف کنندگان انواع اتو بخار در تعمیر آنها، به بررسی نحوه تعمیر این محصول پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

نکات مهم در تعمیر اتو بخار

در استفاده از لوازم خانگی باید نهایت دقت را به خرج داد تا احتمال بروز خرابی در آنها به حداقل برسد. این موضوع در مورد اتوهای بخار نیز صدق می کند؛ بنابراین باید در استفاده از آن، تمامی نکات ایمنی و تمامی مواردی که در دفترچه راهنما ذکر شده است را رعایت کنید. در غیر این صورت ممکن است با خرابی در آن مواجه شوید. در صورتی که اتو بخار شما خراب شود باید تعمیرات آن را با در نظر گرفتن برخی نکات انجام دهید. از جمله این موارد می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • آشنایی با ساختمان اتو بخار
 • دسترسی به تجهیزات لازم برای تعمیر اتو بخار
 • آشنایی با ایرادات رایج در اتو بخار

رعایت این موارد سبب می شود تا کیفیت تعمیرات در عالی ترین سطح ممکن باشد.

آشنایی با ساختمان اتو بخار

یکی از موارد مهم در تعمير اتو بخار در تهران، آشنایی با ساختمان اتو بخار است. در صورتی که با قطعات به کار رفته در این محصول آشنا باشید می توانید دلیل بروز خرابی در دستگاه را به سرعت فهمیده و اقدامات لازم در جهت تعمیر و رفع اشکال اتو بخار را انجام دهید. قطعات به کار رفته در اتو بخار به شرح زیر هستند:

 • کابل برق
 • قاب بدنه اتو بخار
 • المنت
 • ترموستات
 • مخزن
 • پمپ
 • کلیدهای اتو بخار
 • واشر خاردار
 • کفه اتو بخار
 • دسته
 • درپوش
 • ولوم یا کلید تنظیمات

دسترسی به تجهیزات لازم برای تعمیر اتو بخار

برای این که بتوانید اتو بخار معیوب را عیب یابی کرده و تعمیرات آن را انجام دهید باید به یک سری تجهیزات دسترسی داشته باشید. در صورت نبودن این تجهیزات نخواهید توانست قطعه را از اتو خارج کرده و آن را تعمیر کنید. در ضمن در برخی موارد ممکن است قطعه معیوب قابل تعمیر نباشد که در این صورت باید به نوع اورجینال این قطعه یا قطعات دسترسی داشته و آنها را تعویض کنید. چنانچه به این تجهیزات دسترسی ندارید می توانید با نمایندگی تعمیرات اتو بخار تماس گرفته و از خدمات آنها استفاده کنید. تعمیرکاران این مرکز به صورت مجهز در محل آماده شده و در سریع ترین زمان ممکن، تعمیر این دستگاه را انجام خواهند داد.

آشنایی با ایرادات رایج در اتو بخار

تعمير اتو بخار در تهران

در اتو بخار با ایرادات متعددی مواجه می شویم. دلیل بروز هر کدام از این ایرادات متفاوت بوده و باید به صورت تخصصی بررسی شوند. برخی از خرابی های به وجود آمده در اتو به گونه ای هستند که می توان آنها را با برخورداری از کمی دانش فنی، تعمیر نمود؛ اما در برخی موارد، تعمير اتو بخار در تهران باید فقط توسط تعمیرکاری ماهر برطرف کرد. از این رو شناخت ایرادات رایج در این محصول به شما کمک می کند تا با اقداماتی که باید انجام دهید آشنا شوید.

تعمیر برق داشتن کف اتو بخار

شاید به هنگام کار با اتو متوجه شوید که کفی آن دارای برق است. دلیل اصلی بروز این ایراد به خرابی المنت ها برمی گردد. در اثر خرابی المنت، ممکن است برق در بدنه دستگاه منتشر شده و منجر به بروز خطرات جانی شود. در ضمن ایراد در سیم کشی و اتصالات داخلی نیز باعث بروز این ایراد می شود. به منظور تعمیر این خرابی، تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات اتو بخار، اقدام به تعمیر و یا تعویض المنت کرده و یا وجود اتصال در سیم کشی آن را بررسی می کنند.

تعمیر روشن نشدن اتو بخار

اگر اتو بخار خود را به پریز وصل کردید؛ اما در کمال ناباوری با روشن نشدن آن مواجه شدید باید این ایراد را جدی شمرده و اقدامات لازم در جهت تعمیر آن را انجام دهید. در این حالت اولین کاری که باید انجام دهید این است که پریز را چک کرده و از متصل بودن جریان برق، مطمئن شوید. در ضمن بررسی کنید که کابل دستگاه دارای ایراد نباشد؛ اما اگر با این اقدامات، دستگاه روشن نشد باید سیم کشی آن را بررسی کنید. در این حالت، تعمیرکاران نمایندگی تعمير اتو بخار در تهران با استفاده از تجهیزات مخصوصی، وجود اتصالی در دستگاه را بررسی کرده و در صورت نیاز، اقدام به تعویض آنها می نمایند.

تعمیر روشن نشدن چراغ اتو بخار

در اتو بخار، چراغی تعبیه شده است که با روشن شدن دستگاه، آن هم روشن می شود؛ اما در برخی موارد این چنین نخواهد شد. به این معنا که دستگاه روشن می شود ولی چراغ، خاموش است. در این حالت باید بررسی کنید که آیا برق به لامپ می رسد یا نه؟ برای این منظور بهتر است بدنه دستگاه را جدا کرده و سیم های متصل به این چراغ را بررسی کنید. اگر مشکلی در این قسمت باشد آن را برطرف نمایید؛ اما اگر لامپ سوخته است می توانید آن را تعویض کنید.

تعمیر خارج نشدن بخار از منافذ اتو بخار

با توجه به تجربیات نمایندگی تعمیرات اتو بخار، خارج نشدن بخار از منافذ دستگاه به دلیل این رخ می دهد که این منافذ توسط رسوبات آهکی پر شده اند. برای این که این ایراد را برطرف کنید لازم است این منافذ را باز نمایید. برای این کار می توانید از روش های متفاوت صنعتی و خانگی استفاده کنید. یکی از بهترین روش ها برای این کار، استفاده از جوهر نمک است. مقداری از این ماده را داخل دستگاه ریخته و آن را به کار اندازید. با این کار، منافذ باز خواهند شد.

تعمیر تخصصی اتو بخار با الکرا سرویس

یکی از مراکزی که به صورت مجاز در زمینه تعمير اتو بخار در تهران فعالیت دارد، الکرا سرویس است. این مرکز دارای سابقه ای درخشان در این زمینه بوده و توانسته با ارائه خدمات مفید و ارزنده، رضایت مشتریان خود را جلب کند.

تعمير اتو بخار در تهران

از ویژگی های ممتازی که مراجعه کنندگان این نمایندگی می توانند از آنها بهرمند شوند می توان موارد زیر را نام برد:

 • سرعت در خدمات دهی: این مرکز، خدمات خود را در اسرع وقت ارائه کرده و اتو بخار معیوب شما را با سرعت بالایی تعمیر می کند.
 • تعمیرات در محل: این نمایندگی با در نظر گرفتن رفاه حال مشتریان خود و کاهش هزینه های آنها، خدمات تعمیرات خود را در محل ارائه می کند.
 • تعمیر با هزینه کم: شما می توانید با مراجعه به این نمایندگی تعمیرات اتو بخار و استفاده از خدمات آن، از بابت هزینه تعمیرات آسوده خاطر باشید، زیرا این هزینه ها بر اساس تعرفه های اعلام شده از سوی اتحادیه تعیین می شوند.
 • ضمانت خدمات: تمامی خدمات ارائه شده در این نمایندگی تعمير اتو بخار در تهران به صورت ضمانتی هستند. این ضمانت نامه دارای شش ماه اعتبار می باشد.
تماس