نمایندگی تعمیر صفحه لمسی مایکروفر در تهران

 

ماکروفرها جزو کارآمدترین لوازم خانگی به شمار می آیند. این دستگاه با پختن و گرم کردن غذا در مدت زمان کم و مطابق با ذائقه کاربران، توانسته جایگاه خود را در میان مصرف کنندگان به دست آورد و جزو پر فروش ترین لوازم خانگی به شمار آید. تولیدکنندگان این محصول به منظور افزایش کارایی آن و همچنین سهولت استفاده از این دستگاه برای کاربران، تجهیزات و قابلیت های منحصر به فردی را در ساختمان آن تعبیه کرده اند. امروزه این دستگاه به صورت مدرن طراحی شده و تقریباً در تمامی آنها می توان صفحه لمسی را مشاهده کرد. این بخش باعث شده تا تنظیم دستگاه و بررسی عملکرد آن به راحتی انجام گیرد؛ اما در برخی مواقع با خرابی آن روبرو می شویم. به همین سبب در این مقاله به بررسی نحوه تعمیر صفحه لمسی مایکروفر پرداخته و دلایل بروز آن را توضیح خواهیم داد.

چرا صفحه لمسی مایکروفر کار نمی کند؟

خراب شدن و ایراد پیدا کردن صفحه لمسی مایکروفر می تواند یکی از اصلی ترین خرابی هایی باشد که کاربران می توانند در این دستگاه با آن روبرو شوند، زیرا در این حالت نخواهند توانست تنظیمات دستگاه را انجام داده و یا از وضعیت و مراحل پخت غذا آگاه شوند. این امر می تواند باعث اخلال در عملکرد دستگاه شده و کاربران را نسبت به مصرف این محصول، دل سرد کند؛ اما طبق تجربیات تکنسین های نمایندگی تعمیر ماکروفر تهران، می توان با عیب یابی و تعمیر اصولی این قطعه و یا قطعاتی که منجر به ایراد در عملکرد این صفحه شده اند، مشکل به وجود آمده را برطرف نمود. از این رو برای این که این مشکل را رفع کنید باید با دلایل ایجاد خرابی در صفحه لمسی ماکروفر آشنا باشید.

عیب یابی و تعمیر صفحه لمسی مایکروفر

زمانی که ماکروفر را روشن می کنید خواهید توانست اعداد و نوشته های روی صفحه لمسی دستگاه را مشاهده کرده و با استفاده از آنها، تنظیمات دستگاه را انجام دهید. شما به این ترتیب می توانید مدت زمان پخت و یا گرم کردن غذا و یا برنامه مورد نظر برای پخت غذا را تنظیم کرده و مدت زمان باقی مانده را بررسی کنید؛ اما در صورتی که این صفحه از کار افتاده باشد نمی توان هیچ کدام از این تنظیمات را اجرایی کرده و یا وضعیت پخت غذا و مدت آن را بررسی کرد. در این موارد برای تعمیر صفحه لمسی مایکروفر باید با قطعاتی که در عملکرد این صفحه، تأثیر دارند و خرابی آنها می تواند تأثیر منفی بر نحوه عملکرد این قطعه بگذارد آشنا باشید. برای عیب یابی و تعمیر این مشکل باید موارد زیر را با دقت بررسی کنید:

تعمیر ماکروفر

اطمینان از وصل بودن برق

یکی از ساده ترین دلایلی که در بروز ایراد در عملکرد صفحه لمسی ماکروفر تأثیر دارد ایراد در منبع برق است؛ بنابراین توصیه می شود قبل از تماس با نمایندگی تعمیر ماکروفر تهران، به ولتاژ برق مصرفی و ولتاژ مورد نیاز برای کار دستگاه توجه کنید. در صورتی که برای اتصال دستگاه به برق از سه راهی استفاده می کنید، از سلامت این دستگاه نیز مطمئن شوید. در مرحله بعد باید سراغ بررسی پریز مورد استفاده بروید. برای تست این پریز می توانید دستگاه را به پریز دیگری وصل کنید یا دستگاه های دیگری را به پریز مورد نظر وصل نمایید. چنانچه با این کار مشخص شود که در پریز، مشکل وجود دارد می توانید آن را به راحتی تعمیر کرده و با راه اندازی دوباره ماکروفر، شاهد عملکرد صحیح صفحه لمسی آن نیز باشید.

بررسی برد مایکروفر

در ماکروفر، قطعه ای به نام برد کنترل اصلی تعبیه می شود که ایراد در آن باعث می شود تا با روشن شدن دستگاه نتوانید اعداد و نوشته های روی صفحه لمسی دستگاه را مشاهده کنید. برای این که ایراد مربوط به این قطعه را بررسی کنید باید خازن موجود در ماکروفر را بررسی کنید. با تعمیر و یا تعویض خازن، ایراد در این قطعه نیز برطرف می شود. البته باز شدن لحیم بخشی از آن نیز می تواند منجر به این ایراد شود. از این رو می توانید تعمیر صفحه لمسی مایکروفر را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید و مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. توجه نمایید که تعمیر برد نیاز به تخصص دارد؛ پس هرگز به صورت خودسرانه، آن را بررسی و تعمیر نکنید.

عیب یابی مدار اصلی مایکروفر

تعمیر صفحه لمسی مایکروفر در تهران

در صورتی که مدار اصلی دستگاه قطع شده باشد، صفحه لمسی دستگاه از کار می افتد. برای این که این ایراد را عیب یابی کنید باید اتصالات دستگاه را بررسی نمایید. چنانچه یکی از این اتصالات، قطع شده باشد صفحه نمایش از کار خواهد افتاد. ضمن بررسی این اتصالات باید وجود شکستگی در بخش داخلی دستگاه را نیز بررسی کنید. چنانچه در بخشی از این اتصالات، ایرادی مشاهده کردید باید نسبت به رفع آن اقدام کنید. به این ترتیب شاهد بازگشت صفحه لمسی به حالت سابق خواهید بود.

کنترل فیوزهای مایکروفر

در قسمت های مختلف مایکروفر از فیوزهای مختلفی استفاده شده است. برای این که بتوانید خرابی صفحه لمسی را بررسی کنید باید این فیوزها را بررسی کرده و در صورتی که یکی از آنها آسیب دیده است، اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام دهید. توجه داشته باشید که برای بررسی این قطعات، بهتر است با نمایندگی تعمیر ماکروفر ناسیونال تماس حاصل کنید. به این ترتیب تکنسین ها به محل شما اعزام شده و نیازی به جابجایی دستگاه نخواهد بود. این امر می تواند از ایجاد خرابی های دیگر در این محصول، جلوگیری به عمل آورد.

نکات مهم در تعمیر صفحه لمسی مایکروفر

در تعمیر صفحه لمسی مایکروفر باید به نکات مهمی توجه شود. در صورتی که این نکات، نادیده گرفته شوند ممکن است باعث از کار افتادن بخش ها و قطعات دیگر شده و در کل، تأثیر منفی بر عملکرد این دستگاه داشته باشد. از جمله این نکات می توان به عیب یابی صحیح این مشکل اشاره کرد. شما باید با قطعاتی که در خرابی این قطعه دخیل هستند آشنایی داشته باشید تا بتوانید تشخیص دهید که باید کدام قطعات را بررسی کرده و نسبت به تعمیر و یا تعویض آنها اقدام نمود. در ضمن باید با نحوه تعمیر هر کدام از این قطعات نیز آشنا باشید. در غیر این صورت نمی توانید اقدام صحیحی انجام دهید.

توجه داشته باشید که اگر قطعه معیوب، قابلیت تعمیر نداشته باشد باید آن را تعویض کنید؛ اما نکته مهم در مورد تعویض این قطعات این است که باید از قطعات اورجینال برای جایگزینی آنها استفاده شود. در غیر این صورت شاهد خرابی دوباره در این بخش خواهیم بود. این مسئله در افزایش هزینه های تعمیر، تأثیر بسزایی دارد.

تجربه تعمیرات تخصصی با الکرا سرویس

برای این که تعمیر تخصصی صحفه لمسی مایکروفر را تجربه کنید باید به الکرا سرویس، نمایندگی تعمیر ماکروفر تهران مراجعه نمایید. این مرکز به صورت تخصصی، تعمیرات این دستگاه را انجام داده و در کمترین زمان ممکن، ماکروفر را همانند روزهای اول خرید، به شما تحویل خواهد داد. شما به صورت تلفنی و یا آنلاین با این مرکز تماس گرفته و فرم درخواست خدمات را پر می کنید. به این ترتیب، کارشناسان با توجه به نوع خرابی دستگاه، اقدامات لازم را انجام می دهند. از جمله خدماتی که در این مرکز به مراجعه کنندگان ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اعزام تکنسین ها به محل برای تعمیر ماکروفر
  • تعمیر قطعات معیوب به جای تعویض قطعات
  • استفاده از قطعات اورجینال برای تعویض قطعات
  • تعمیر صفحه لمسی مایکروفر با ضمانت شش ماهه
  • شفاف سازی هزینه های تعمیر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس